نتایج مسابقات بازیهای رایانه ای ICG رشته DotA2 در فصل پاییز 1402

تیم Winter Bear توانست قهرمان بزرگترین مسابقات بازیهای رایانه ای ICG در رشته DotA2 شود

پس از ۷ روز از رقابت‌های جذاب و حساس بین گیمرهای دوتا۲، تیم Winter Bear توانست با شکست حریف سرسخت خود، تیم AdoNis، در فینال مسابقات فصل پاییز ۱۴۰۲ ایران سایبر گیمز، عنوان قهرمانی را کسب و جایزه ۵۰ میلیون تومانی را از آن خود کند.

گزارش برگزاری و آنچه در مسابقات بازیهای رایانه ای فصل پاییز گذشت

مسابقات فصل پاییز ایران سایبر گیمز که با حمایت و اسپانسری پلتفرم راویتو با حضور ۱۶ تیم از سراسر ایران (استان‌های تهران، البرز، زنجان، قم، اصفهان، فارس، اردبیل، خراسان رضوی) که از بیش از ۹۰ گیمر بازی دوتا۲ تشکیل شده بودند در اواخر آذرماه شروع و تا هشتم دی‌ماه ۱۴۰۲ به طول انجامید.

مسابقات بازیهای رایانه ای این فصل در رشته DotA2 نسخه اصلاح شده که اختصاصاً توسط تیم ICG ویرایش شده بود برگزار شد.

پس از دوران کرونا و گذشت سالها از آخرین دوره مسابقات، تیم‌های دوتا۲ بار دیگر به مصاف یکدیگر رفتند تا مهارت خود را محک بزنند. ۱۶ تیم شرکت‌کننده به صورت دو حذفی (Double Elimination) با یکدیگر در دو مرحله آنلاین و حضوری رقابت کردند که حاصل مرحله آنلاین (مقدماتی) مشخص شدن ۸ تیم برتر این دوره یعنی تیم‌های زیر، بود.

Winter Bear (استان تهران)
AdoNis (استان البرز)
Devils Genius (استان تهران)
Dominator (استان خراسان رضوی)
ECG (استان تهران)
Old But Gold (استان تهران)
Hate (استان زنجان)
Storm (استان اردبیل)

مرحله نهایی (حضوری) مسابقات

پس از پشت سر گذاشتن ۵ روز از رقابت‌های آنلاین سه تیم برتر Devils Genius و AdoNis و Winter Bear توانستند جوایز حضور در مرحله نهایی مسابقات که به صورت حضوری در تهران (به میزبانی کافه بازی و سرگرمی اینفینیتی۲۴) برگزار می‌شد را کسب نمایند.

بازی نیمه نهایی بین دو تیم مطرح Devils Genius و Winter Bear در هشتم دی‌ماه ۱۴۰۲ آغاز شد و تیم Devils Genius علارقم بازی خوب و تلاش بی دریغ نتیجه بازی را ۲ بر صفر واگذار کرد و از راهیابی به فینال نهایی (Grand Final) مسابقات بازماند و مقام سومی مسابقات فصل پاییز را کسب کرد. تیم Winter Bear نیز توانست از براکت (جدول) بازنده‌ها به مرحله فینال اصلی مسابقات راه پیدا کند.

تیم قدرتمند AdoNis که تا به این مرحله بدون شکست منتظر حریف خود در بازی فینال اصلی بود، بار دیگر به مصاف تیم مطرح Winter Bear رفت. این دو تیم در روزهای پایانی رقابت‌های مرحله آنلاین تجربه بازی با یکدیگر را داشتند که نتیجه آن باخت تیم Winter Bear را رقم زده بود.

در بعد از ظهر روز جمعه هشتم دی‌ماه علاقه‌مندان و طرفداران بازی دوتا۲ شاهد رقابت حساس و البته واقعاً جذاب و حرفه‌ای بین دو تیم مدعی فینالیست یعنی AdoNis v.s Winter Bear بودند که علارقم تجربه قبلی دو تیم در مراحل قبلی مسابقات، تیم AdoNis شکست را پذیرفت و به نایب قهرمانی مسابقات بسنده کرد و تیم Winter Bear توانست عنوان قهرمانی بزرگترین مسابقات DotA2 در ایران را کسب نماید و جایزه ۵۰ میلیون تومانی را از آن خود کند.

در مسابقات بازیهای رایانه ای فصل پاییز ایران سایبر گیمز جمعاً ۹۷ میلیون تومان جایزه نقدی و بیش از ۱۰ میلیون تومان جایزه غیرنقدی به ۸ تیم برتر مسابقات از طرف پلتفرم راویتو اهدا شد.

رکورد بیشترین تماشاچیان مسابقات ایرانی در پخش زنده ICG

استقبال بینظری طرفداران بازی دوتا۲ از مسابقات این دوره باعث شد رکورد بیشترین تماشاچیان آنلاین برنامه پخش زنده مسابقات ورزشهای الکترونیک e-Sports ایرانی شکسته شود و برنامه ویژه استریمینگ مسابقات ICG با بازدید بیش از ۲۹ هزار بیننده در یک پلتفرم ایرانی همراه شود.

صفحه ایران سایبر گیمز در “راویتو”:

لینک پخش زنده مسابقات:

اسامی ۸ تیم برتر مسابقات فصل پاییز ICG

قهرمان مسابقات: Winter Bear (استان تهران)

نایب قهرمان: AdoNis (استان البرز)

مقام سوم: Devils Genius (استان تهران)

مقام چهارم: Dominator (استان خراسان رضوی)

مقام پنجم (همزمان): ECG (استان تهران) | Old But Gold (استان تهران)

مقام ششم (همزمان): Hate (استان زنجان) | Storm (استان اردبیل)

گالری رویداد

Gallary-ico.png

جهت اطلاع از آخرین اخبار مسابقات

ما را در اینستاگرام دنبال کنید